08/07/2019

Preliminary Unofficial Results - Official Results Posted to OBRA.org                
                
PLACE    number    FIRST NAME    LAST NAME    TEAM
                
Junior Men                
1    252    Justin    Saunders    Half Penny Cycling Team
2    218    Aven    Mergen    
3    222    Lincoln    Feiring    
4    220    Wyatt    Hawes    
5    234    Jase    Henderson    Deschutes Brewery
6    250    Alex    Parker    
7    237    Kael    Thompson    
8    249    Jonathan    Rosca    
                
Junior Women                
1    238    Joelle    Thompson    
2    240    Sofia    Rousseau    
3    247    Whitney    Hayden    
                
Cat 4 Men                
1    231    Matthew    Borisch    Capitol Velo
2    246    Michael    Smelser    Planet X
3    266    Kat     Hampten    Comotion
4    272    David    Smith    
5    271    Chris    McCarthy    Gladyators
                
Cat 4 Women                
1    227    Allison    Bridgewater    
2    264    Sara    Caldwell-Kan    Swift Racing
                
Cat 5 Men                
1    244    Thomas    Rousseau    
2    233    Joe     Derting    Fast Fun Nice PB Wattie
3    245    Robert    Rousseau    Pro life American
4    259    Thomas    Duffly    
5    225    Christopher    Taylor    
6    270    Sari    Hargand    Fast Fun Nice
7    254    Terri    Romanini    
8    268    Tausha    Smith    
9    221    Hannah    Parfitt    
                
Cat 5 Women                
1    223    Rachel    Hawes    
2    242    Stacey    Stromberg    
3    263    Kellie    Ward    
                
Cat 3 Men                
1    260    Christopher    Moore    
2    292          Keener    Capitol Velo
3    253    Justin    Saunders    Half Penny Cycling Team
4    291    Dylan    Wiggins    Grouptrail Cycling
5    269    David    Rasca    Half Penny Cycling Team
6    248    Rolland    Hayden    Holy Moly
7    262    Josh    Hanselman    343 Racing
8    278    Nathan    Agailzoff    
DNF    232    Ben    Mergen    Planet PDX Cycling
                
Cat 3 Women                
1    276    Martha    Paulus    Half Penny Cycling Team
2    265    Renee    Beard    Comotion
3    256    Deb    Bauer    
Masters 50+ Men                
1    226    Daavid    Luoma    Cyclepath Racing
2    261    Tim    Ellerbruch    Rebound/Tireless Velo
3    243    Jeff    Christensen    Half Penny Cycling Team
4    293    Mark    Hildebrandt    
5    239    Craig    Mavis    Deschutes Brewery
6    258    David    Bussey    Dialed Cycling
7    224    Mike    Estes    Biccilista Pdx
8    273    David    Smith    
9    236    Fred    Christensen    
10    219    Robert    Luoma    
11    230    Edward    Lanton    
DNF    257    Robert    Russell    Camas Bike & Sport
                
Masters 50+ Women                
1    241    Kathryn    Lewis    
2    279    Traci    Smolen    Team S&M
                
SS                
1    300    Fred    Mills    
2    251    Sal    Collura    Co-motion
3    297    Bjorn    Clouten    
4    275    Dave    Torrance    
5    290    Steven    Westberg    
                
Cat 1 Men                
1    255    Shannon    Skerritt    Trek
2    274    Felipe    Nystrom    Western Bikeworks
3    277    Josiah    Zukowksi    Point-S
                
Cat 1/2 Men                
1    301    Fred    Mills    
2    235    Dustin    Henderson    Deschutes Brewery
                
Cat 1/2 Women                
DNF    294    Jessica    Gill    
                
Cat 2 Men                
1    296    Cory    Nann    Planet PDX Cycling
2    303    Steven    Williams    Half Penny Cycling Team
3    302    James    Tervo    Team S&M
4    298    John    Gill    
                
Updated 8/7/2019 11:43PM